خانه
تماس با ما
نقشه سایت
                   خانه      آرشیو اخبار      گالری تصاویر     پرسش و پاسخ     تجارب همکاران     تالارگفتگو 

11:011392/7/22 دوشنبه
معاون آموزش ابتدایی استان همدان خبر داد:
سومین جشنواره درس پژوهی در سطح مدارس ابتدایی استان همدان برگزار می شود .


به گزارش معاونت آموزش ابتدایی و به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان همدان، معاون آموزش ابتدایی استان همدان گفت: درس پژوهی نوعی پژوهش مشارکتی است که فرصتی فراهم می آورد تا معلمان به تبادل تجربه، برنامه ریزی گروهی، یادگیری مشارکتی، بحث های حرفه ای و باز اندیشی بپردازند. این فعالیت به معلمان امکان می دهد به صورت حرفه ای در روابط خود با دانش آموزان و فعالیت های کلاس درس وارد شوند و بر یادگیری در حین عمل، بهبود محیط تلاش و ارتقای کیفی فعالیت های یادگیری متمرکز شوند بر این اساس  گروهی از معلمان موضوعی خاص از برنامه  درسی  را بر می گزینند، آن را به عنوان واحد کار طراحی، اجرا و ارزشیابی  می کنند و از محصول آن در تدریس بهتر استفاده می برند.

ایشان افزودند: درس پژوهی به گسترش فرهنگ یاد گیری در مدارس یاری می رساند و محیطی را فراهم می سازد تا معلمان از یکدیگر بیاموزند، دانش حرفه ای را ارتقا دهند، در رفتار خود باز اندیشی کنند و در تحول مستمر آموزش مشارکت کنند.

وی تصریح نمود: درس پژوهی به معلمان اجازه می دهد که مسئولیت بیشتری در اداره مدرسه احساس کنند و آن را عاملی برای فراهم آوردن یادگیری از طریق مشاهده، باز اندیشی در عمل انجام شده و خود ارزیابی می دانند.

معاون آموزش ابتدایی استان یادآور شد: استان همدان جزو پیشگامان اجرای جشنواره درس پژوهی در سطح کشور است .

عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپخانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest2 (meduguest2)


Powered By Sigma ITID.